Par mums

uZZINI VAIRĀK PAR MUMS

Par Pupuchi

Mēs ticam, ka pārtika liek justies jums tik labi,
cik labi tā garšo.

Mēs radījām Pupuchi uzkodas no pupām un citiem pākšaugiem, lai sniegtu Tev vislabāko.

Mēs paplašinām zināšanu lauku vispārpieņemtajiem uzskatiem par našķiem un uzkodām un veselīgu, garšīgu, sātīgu uzkodu klāstā piedāvājam Tev jaunu kategoriju.

Mēs novēlam atrast līdzsvaru ikdienā un baudu katrā mūsu našķa kumosā.

Mūsu mērķis:

pētīt, izzināt, attīstīt, ražot un piedāvāt inovatīvi pilnveidotus produktus no pākšaugiem.

Mūsu misija:

veselīgas, garšīgas un sātīgas jaunās paaudzes uzkodas aktīviem cilvēkiem, ģimenes cilvēkiem, darbos un pienākumos aizņemtajiem.

Mūsu vīzija:

dabīgi un ērti lietojami produkti ar lielu uzturvielu vērtību kā enerģijas avots.

Mūsu vērtības:

ZINĀŠANAS – zinātnē balstītas inovācijas, DROSME – uzdrīkstēties šodien darīt to, kam vērtība būs rīt, CIEŅA – būt atbildīgam par sava darba rezultātu.

Mūsu atklājums:

pupas un pākšaugi kopumā ir ārkārtīgi vērtīgs, nepelnīti piemirsts produkts ar bagātīgu raksturlielumu.

Mūsu pārliecība:

našķoties var ne tikai garšīgi, bet arī veselīgi.

Mūsu cerība:

pākšaugiem uzturā, tostarp grauzdētajām pupām, būs spilgta un pārliecinoša nākotne.

Mūsu dzinulis:

produkta unikalitāte mūsdienīgā izpildījumā.

Mūsu spēks:

idejas un komanda.

Mūsu ieguvums:

arī caur kļūdām un mācībām radusies daudzveidīgā pieredze.

Mūsu nākotne:

kā vienīgajiem daudzveidīgu pākšaugu uzkodu ražotājiem Eiropā nostabilizēties Latvijas pārtikas tirgū un apgūt jaunus eksporta tirgus.

20

Veselīgi un uzturvielām bagāti produkti

10 000+

Saražotu un pādotu pupu krukšķu paciņu

10+

Valstīs ir novērtējuši mūsu dabīgo produktu

8

Lieliski un profesionāli Pupuchi darbinieki

Radoša izglītošana

Pupuchi ieguldījuši lielu darbu, patērētājus izglītojot par pupu un citu pākšaugu labajām īpašībām. Tiek organizētas ekskursijas ražotnē, izbraukuma tirdzniecība pilsētu svētkos, degustācija veikalos, radošās darbnīcas korporatīvajos pasākumos.
Pupuchi ļauj viesiem ielūkoties procesos ražotnē, stāsta par uzņēmuma attīstībā svarīgo, dod iespēju ar produktu darboties praktiski un piedalīties produktu degustācijā. Ražojumus var arī iegādāties.

Ekskursijas maksa:

  • 6,05 eiro vienam cilvēkam (grupā vairāk nekā 15 cilvēki),
  • 90,75 eiro grupai (grupā līdz 15 cilvēkiem).
  • Tūristu grupām no 15 līdz 45 cilvēkiem jāpiesakās pa tālruni 26171549 vai e-pastā: kristine@pupuchi.lv.

Ieguvums

Veselība, daudzveidība, ilgtspēja, garša – četri iemesli, kāpēc izvēlēties augu olbaltumvielu produktus Pupuchi.

Tiem, kuri vēl apdomā, iespējams, noderēs aptaujas rezultāti:

97%

aptaujāto pākšaugus ēdienkartē iekļauj

56%

vēlas divu trīs gadu laikā pākšaugu patēriņu palielināt

45%

pākšaugus lieto tāpēc, lai ēšanas paradumus uzlabotu

72%

ēd pupas vismaz reizi nedēļā

Tieši tāpēc mums ir Pupuchi, kas radīti:

Ceļotājiem ar mugursomām

Pupuchi ir viegli našķi enerģijas atjaunošanai. Ar olbaltumvielām un šķiedrvielām bagātā uzkoda sniegs sāta sajūtu un enerģiju gandrīz uzreiz. Ķermenis būs pateicīgs;

Zaļā dzīvesveida vēstnešiem

Pupuchi ir bioloģiski sertificēti produkti un satur tikai dabīgas garšvielas un to maisījumus no Vācijas. Tajos nav mākslīgi sintezētu krāsvielu;

Ģimenes pavarda turētājiem

Pupuchi ir piedeva pie ēdieniem daudzveidīgāku maltīšu baudīšanai;

Aktīviem bērniem

Pupuchi ir patīkami kraukšķīga, veselīga un ērti lietojama uzkoda kā konkurente čipsiem un riekstiem;

Cilvēkiem ar alerģiju no riekstiem

Pupuchi ir veselīga saldu vai sāļu našķu alternatīva.

Un ne tikai šiem…

Pupuchi produkti vienkārši IR veselīgi un vērtīgi jaunās paaudzes našķi bērniem, pilsētniekiem, dabīgas pārtikas un veselīga dzīvesveida piekritējiem, sporta klubu apmeklētājiem, vienkārši aktīviem, dinamiskiem cilvēkiem, studentiem un tiem, kam dzīvesveids neļauj ievērot regulāras un veselīgas maltītes. Noteikti arī tiem, kuri domā, ko ēd.
Produkts ir dzintaraini skaists un savā patīkamajā struktūrā baudāms. Bez taukvielām tas grauzdēts unikālā tehnoloģijā, un tāda tā ir vienīgā Eiropā.
Pupuchi pārliecina: labāk mazāk, bet vērtīgāk.

Mūsu vēsture

Idejas stāsts

Pupuchi ir stāsts, kas aizsācies no hobija. Tas ir arī stāsts par uzņēmību, nepadošanos, ģimenes un, jā, arī pārtikas produkta vērtību. Tāda produkta, kas bijis nepamatoti piemirsts un kā potenciāls Latvijā un Eiropā līdz šim nav ne pilnībā atklāts, ne izmantots.

Ideja turpmākajam darbam, iespējām, ražošanai, dzīves maiņai un profesionālajam kūlenim, kura uz priekšu ripo septīto gadu, tika atvesta no ceļojuma uz Ekvadoru Dienvidamerikā – mazā paciņā ar eļļā fritētām cūku pupām.

Ideja veicināja atklājēja garu, un Kristīne Ozoliņa, liekot lietā studiju laikos apgūtās pārtikas tehnoloģes zināšanas rokrokā ar radošumu, veselu mēnesi mājās mēģināja visdažādākajos veidos cūku pupas grauzdēt tā, lai tās būtu viskraukšķīgākās, un galu galā visa sākums bija teikums: „Viena pupa iznāca kraukšķīga. Ja ir viena, būs vēl!”.

Priecādamās par jau jūtamo iespēju idejai turpināt dzīvot, abas māsas – Kristīne Ozoliņa un Zanda Ozola – savu pirmo saražoto produkciju dalīja draugiem un kolēģiem, sagaidot atsauksmes un uzklausot kritiku. Šī pieeja nostiprināja pārliecību, ka idejai tiešām jādzīvo un jāparādās pasaulē.

Darba stāsts

Lai Pupuchi attīstītos, abas dibinātājas un īpašnieces, esot pilnībā bez pieredzes uzņēmējdarbībā un ražošanā, bet balstoties pārtikas tehnoloģijas zināšanās, kā arī apbruņojušās ar entuziasmu un gribasspēku, pamatprodukta – cūku pupu – vērtīgā potenciāla atklāšanas ceļu sāka vien ar sajūtām un intuīciju. Taču savu artavu uzņēmībā abām māsām devis arī ciltskokos pētītā dzimtas uzvārda un tā nēsātāju, ārvalstu radinieku, uzmundrinājums, kā rezultātā tapis uzņēmums Zekants – dzimtas spēka simbols, ar kura palīdzību Pupuchi nākuši pasaulē jau diezgan tālajā 2016. gadā.

Liekot lietā zināšanas un prasmes, kas iegūtas, Zandai Ozolai strādājot Lauku atbalsta dienestā (LAD), māsas izmantoja vairākas uzņēmējdarbības programmas, atbalstu jaunajiem uzņēmumiem gan no pašvaldības, gan valsts, gan Eiropas Savienības, tostarp LAD administrētās programmas, LEADER līdzfinansējumu ražotnes iekārtošanai un ražošanas līnijas iegādei, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu dalībai starptautiskās izstādēs.

Jaunsvirlaukas pagasta Dzirnieku pamatskolas amatniecības centra virtuvē, kurā Pupuchi bija iekārtojušies, par pirmo ar lepnumu nopelnīto naudu iegādāta saldētava un ledusskapis. Taču pats lielākais un svarīgākais instruments vienādai cūku pupu grauzdēšanai bija īpaša krāsns, kas pie Pupuchi atnāca stāsta cienīgā veidā: tā atvesta 2017. gada februārī spelgonī ar domu, ka, nedaudz paplašinot durvis, to varēs iestumt telpā un nolikt paredzētajā vietā. Tomēr, lai krāsni virtuvē novietotu, nācās izcelt vairākus logus. Vietējie par godu šim notikumam krāsnij izklāja sarkano paklāju.

2017. gadā Pupuchi uzņemti Jelgavas biznesa inkubatorā, un tas jaunajām uzņēmējām bija labs atspēriens – tur varēja izglītoties, radīt biznesa idejas, saņemt atbalstu, organizēt sarunas ar potenciālajiem partneriem. Tāpat bija iespējas pretendēt uz finansējumu mājaslapas izveidei vai mārketinga konsultācijām. Kopš 2020. gada Pupuchi izauguši par patstāvīgu, stabilu uzņēmumu un inkubatorā savu vietu atdevuši citiem jaunajiem uzņēmējdarbības censoņiem.

Atsevišķa stāsta vērta ir sadarbība ar zemnieku saimniecību Kotiņi, kas audzē cūku pupas un piegādā tās jau apstrādātas: attīrītas un nomizotas. Līdz tam, saprotot, ka Latvijā cūku pupas netiek audzētas pietiekami, vispirms tika meklēts partneris Spānijā. Taču, pateicoties Kotiņiem un to investīcijām modernās tehnoloģijās, tepat Latvijā izaudzētais šīs preces ražošanā ir līderis.

Pandēmijas laiks vairumam mazo uzņēmēju un arī Pupuchiem bija pārdomu un pārbaudījumu pilns. Taču neilgi pēc tā nodibināta ļoti īpaša sadarbība ar SIA „Gemoss”, kas Latvijas tirgū ir viens no lielākajiem neparastu, veselīgu, vērtīgu produktu ražotājiem, mazo uzņēmēju radīto unikālo garšu atklājējs. Tāpat ļoti vērtīga bija iespēja tieši tobrīd beidzot sākt produkciju eksportēt uz Somiju. Tā Pupuchi ieguva otro elpu un apstiprinājumu tam, ka līdz šim darītais ir tā vērts, lai to turpinātu.

Nākotnes stāsts

Uzņēmums, kas līdz 2023. gadam tirgū darbojies jau septiņus gadus, ir izturējis laika pārbaudi, apzinājies savu dzīvotspēju, uzkrājis pamatīgu pieredzi un profesionalitāti pārtikas ražošanā, pārdošanā un partneru iesaistē, tāpēc mērķtiecīgi tiek attīstīts eksports. Pupuchi jau pazīstami Vācijā, Somijā un Igaunijā, darbība turpināsies arī Lietuvā, Dānijā, Nīderlandē un citur.

Kopš 2022. gada marta, kad Pupuchi ieguva eksportam tik nepieciešamo biosertifikātu, kas nozīmē, ka ražotne un pats process ir apstiprināti ar biomarķējumu, apzināti tiek veidots mērķtiecīgs ceļš uz ārvalstīm.

Cūku pupu atdzimšana ir panākta ar darbu. Biopupām būs vērtība arī Eiropā. Pupuchi joprojām ir vienīgie, kas radījuši unikālu, daudzveidīgu vērtīga, veselīga un nepelnīti piemirsta produkta piedāvājumu.

Vīzijas stāsts

Pupuchi nedomā apstāties pie cūku pupām kā vienīgās izejvielas. Lai piedāvāto produktu klāsts būtu daudzveidīgs, 2023. gadā ir sākts nozīmīgs, detalizēts pētījums arī par citiem pākšaugiem: par citiem pupu veidiem, arī zirņiem un lēcām. Tā rezultāts drīzumā būs dažādu vērtīgu pākšaugu produkcijas piedāvājums.

Vēsture

- Dibināšanas gads – 2016.
- Līdzīpašnieces: Kristīne Ozoliņa un Zanda Ozola.
- Darbinieki: trīs ražošanā, trīs līdz seši pārdošanā un mārketingā.
- 2016. g. apgrozījums – 2612 eiro, zaudējumi – 307 eiro;
- 2017. g. apgrozījums – 23 791 eiro, zaudējumi – 2289 eiro;
- 2018. g. apgrozījums – 61 106 eiro, peļņa – 13 420 eiro.

Atsauksmes

Atbalsta

28.03.2017 SIA ZEKANTS SIA noslēdza līgumu ar LIAA Nr. SKV-L-2012/17 par atbalsta saņemšanu pasākuma "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana" ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

SIA "ZEKANTS" sekmīgi īstenoja projektu "Saldo un sāļo uzkodu, gatavo ēdienu un augu izcelsmes sāļo uztriepes noieta vietu padziļināta analīze, perspektīvāko eksporta tirgu apzināšana, ienākšanas iespēju analīze" ietvaros. pasākums "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana". LIAA Līgums Nr.SKV-L-2017/177

SIA "ZEKANTS" pasākuma "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana" ietvaros veiksmīgi īstenoja Projektu "Uz eksporta tirgiem orientēta satura izstrāde un e-tekstu adaptācija". LIAA Līgums Nr.SKV-L-2017/177

SIA "ZEKANTS" pasākuma "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana" ietvaros veiksmīgi īstenoja Projektu "Uzņēmuma mājas lapas un interneta veikala attīstība eksporta tirgiem". LIAA Līgums Nr.SKV-L-2017/177

Licence

Alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecība Sērija MT Nr. 00000016379